May 21 2012 Latvijas interneta portāli aprīlī piedzīvo kritumu

Aprīlī lielākā daļa interneta portālu piedzīvojuši reālo lietotāju (real users) skaita kritumu, kas skaidrojams ar to, ka kopumā Latvijas internetā reģistrēti gandrīz par 7 % mazāk reālo lietotāju nekā martā, vortālu “7guru.lv” informēja starptautiskā interneta izpētes uzņēmuma “Gemius” Latvijas filiāles “Gemius Latvija” sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Egle.

Visticamāk, reālo lietotāju skaitu ietekmējušas trīs papildu brīvdienas – Lieldienas un 30. aprīlis, kas kopumā ļāva iedzīvotājiem doties garākās brīvdienās kā ierasts. Tas arī atstājis iespaidu uz kopējo statistiku – reālo lietotāju skaits aprīlī salīdzinājumā ar martu, kas ir viens no gada aktīvākajiem mēnešiem internetā, ir samazinājies par 6,96%.

Lielākais reālo lietotāju skaita samazinājums aprīlī bijis sludinājumu portālam “zip.lv” – 14,39%, “financenet.lv” – 13,26% un “calis.lv” – 12,38%. Tā kā “financenet.lv” martā piedzīvoja 18,09% kāpumu, aprīļa kritums ir atgriešanās iepriekšējā statistikas līmenī.

Savukārt par portāla “zip.lv” statistikas kritumu tā pārstāvis Jānis Palkavnieks saka: “Kopš “zip.lv” izveidošanas mēs esam tam ļāvuši dzīvot savu dzīvi, bet tieši pirms neilga laika esam nolēmuši, ka ieguldīsim lielu darbu, lai “zip.lv” atgūtu pozīcijas. Šī brīža dati ir klusums pirms vētras, jo pavisam drīz, pēc pāris mēnešiem, “zip.lv” rādītāji būs pārsteidzoši labi!”

Vismazākais kritums aprīlī ir ziņu portālam diena.lv – kritums tikai 1,02%, kolektīvās iepirkšanās portālam “citylife.lv” – kritums 2,68% un “e-klase.lv” – 5,14%. Pārējiem Top 25 portāliem reālo lietotāju skaita kritums svārstās ap 7 %, kas atspoguļo kopējās tendences Latvijas internetā aprīlī. Arī pērn aprīlī Latvijas internetā bija līdzīgs reālo lietotāju skaita kritums.

Aprīlī topā atgriezies portāls “sportacentrs.lv”, ierindojoties 24. vietā, kā arī portāls “receptes.lv”, kas ierindojies 25. vietā. Savukārt no topa izkritis jautājumu un atbilžu portāls “pajauta.lv”, kā arī tehnisku iemeslu dēļ topā šomēnes nepiedalās ziņu portāls “apollo.lv”.

Topa līderis nemainīgi ir “inbox.lv”, ko aprīlī apmeklējuši 723 788 lietotāji, kas veido 61.56% no visiem interneta lietotājiem Latvijā. Otrajā vietā ir sociālais tīkls “draugiem.lv” ar 614 871 lietotājiem, kas ir 52.29% no kopējā interneta, bet trešie – ziņu portāls “delfi.lv” ar 570 663 lietotājiem jeb 48.53% no kopējās Latvijas interneta auditorijas.

www.7guru.lv

Comments are closed.

SHARE THE ARTICLE:

Related Articles